EQ - kulcs az egészséghez
Minden ember rendelkezik érzelmi intelligenciával (EQ), valakinek kifinomultabb (itt ezt nem szabad összetéveszteni a túlérzékenységgel) valakinek takarék lángon ég. Mivel ez is egy velünk született és egyben tanult készség, így fejleszteni is lehet.
Ha tisztában vagyunk a saját EQ minőségünkel, ami jobb esetben magas szinten található, akkor sokkal sikeresebbek...
Sambiki saru
Biztosan mindenki találkozott a “sambiki saru” képviselőivel. Láthattátok könyvekben, plakátokon és rosszabb esetben silány utánzatként valamelyik lakberendezési áruházban. A szobrok sok millió számban készültek róluk, de még is mi lehet történetük? Ó elnézést! Nem biztos, hogy tudjátok miről, pontosabban kikről írok. Kiket takar a sambiki saru elnevezés?
A...
Az egészséges önértékelés 11 lépése
A merev akarat, amely nem veszi figyelembe a változást vagy a pillanatnyi kitérőket, nagyobb eséllyel van bukésra ítélve, mint a rugalmas hozzáállás, amely átsegít a nehéz részeken. Miért fontos a rugalmasság?
Ahhoz, hogy elérjünk valamit rengeteged kell dolgoznunk - a legtöbb esetben - és lesznek pillanatok, mikor kétségbe vonjunk saját hitünket vagy külső körülmények...
Tornázzunk okosan 2.Hogyan használjuk az edukinesztetikát?
Előző bejegyzésemben olvashattátok, hogy mi is az edukinesztetika, mire használható és hogyan fog össze az idegrendszerünkkel. Miként működik “leegyszerűsítve” az jobb és bal agyféltekénk és azt is megtudhattátok, hogy milyen különbségek, illetve milyen kapcsolódási pontok vannak az “agyaink” között.
Most akkor nézzük megy, hogyan zajlik ez konkrétabban...
Boldogság és a Tao : avagy mit tanítanak nekem a betegeim?
Egy bölcs tanított engemet erre…
Amikor 8 évesen elhatároztam, hogy pszichológus leszek, akkor úgy képzeltem, hogy az emberek azért fognak nekem fizetni, hogy jártassam a számat, ami akkoriban a legkedveltebb hobbim volt, és hát ismerjük a mondást, miszerint válassz olyan munkát amit szeretsz és egy napot sem kell majd dolgoznod. Persze azóta...
Utolsó kommentek