A holdkő titka
Az energia nem vész el csak átalakul.
Ezt megtanuljuk fizika órán és konstantáljuk : igen, ez így van, és tovább nem gondolkodunk rajta.
Talán abban az estben jut újra eszünkbe, mikor egy nagyon megterhelő időszak után - ami lehet munka, életszakasz - ágynak esünk. A tapasztalat azt mutatja, ha sokat kiveszünk magunkból és ha...
Gúla szemszög: pszichológiai tanácsadás és ami mögötte van
A tanácsadással vigyázni kell, mert a tanácsadónak felelősége van a tanácsot kérő felé. Nem mindegy milyen módon foglalkozunk ezzel a témával.
A tanácsot vagy támogatást kérő személy azért keresi fel a szakértőt, mert tőle vár útmutatást, hogy merre induljon és hogyan tegye ezt.
A választ kereső nem válaszokat szeretne, hanem az irányt kutatja,...
A bőr amelyben élek
Arcunk az elsődleges kommunikációs eszközünk.
Természetesen nagyon fontos, hogy kommunikálunk
verbálisan és non-verbálisan is, de a szavak nélküli kommunikációhoz hozzátartozik - gesztusok mellett -
a megjelenés is.
Persze a smink is fontos, de legfőbb kommunikációs eszköz az amit a testeden viselsz : a bőröd.
A bőrünk elárulhatja hangulatunkat. Ahogy elpirulsz,...
EQ - kulcs az egészséghez
Minden ember rendelkezik érzelmi intelligenciával (EQ), valakinek kifinomultabb (itt ezt nem szabad összetéveszteni a túlérzékenységgel) valakinek takarék lángon ég. Mivel ez is egy velünk született és egyben tanult készség, így fejleszteni is lehet.
Ha tisztában vagyunk a saját EQ minőségünkel, ami jobb esetben magas szinten található, akkor sokkal sikeresebbek...
Sambiki saru
Biztosan mindenki találkozott a “sambiki saru” képviselőivel. Láthattátok könyvekben, plakátokon és rosszabb esetben silány utánzatként valamelyik lakberendezési áruházban. A szobrok sok millió számban készültek róluk, de még is mi lehet történetük? Ó elnézést! Nem biztos, hogy tudjátok miről, pontosabban kikről írok. Kiket takar a sambiki saru elnevezés?
A...
Egészség-mánia: kik azok az ON függők?
Testnek és léleknek szinte ugyanaz a táplálék szükséges csak más formában. Mikor odafigyelünk magunkra fizikai értelemben, hogy mit eszünk, mennyit és mikor mozgunk, az a lelki állapotunkra is hat.
A mozgás - ami örömet okoz és ezért mindenkinek érdemes olyan sportot űzni, amit szeret - segíti az endorfin termelést, így a depresszió is megelőzhető. Ez nem...
Az asszertív egyensúly
Az asszertivitás önérvényesítést jelent, mely során képessé válunk a saját igényeinket kifejezni, céljainkat elérni, mégpedig úgy, hogy közben a másik fél igényeire, jogaira és problémáira is tekintettel vagyunk. Ezt a hozzáállást támogatja az erőszakmentes kommunikáció, valamint a helyes szándék és nézet kialakítása.
“Az asszertív viselkedés az...
A bennünk élő univerzum
A jin és jang azon fogalmak összessége, amely az egész világegyetemet mozgatják. Az ókori keleti bölcsek ismerték
fel elsőnek az energiák támogató és pusztító jellegét. Megfigyelésüket levezették bármely természeti jelenségre, az anyagokra, az emberi testre, a lélekre és az egészségre.
Szerintük az élet és a mozgó univerzum...
Az egészséges önértékelés 11 lépése
A merev akarat, amely nem veszi figyelembe a változást vagy a pillanatnyi kitérőket, nagyobb eséllyel van bukésra ítélve, mint a rugalmas hozzáállás, amely átsegít a nehéz részeken. Miért fontos a rugalmasság?
Ahhoz, hogy elérjünk valamit rengeteged kell dolgoznunk - a legtöbb esetben - és lesznek pillanatok, mikor kétségbe vonjunk saját hitünket vagy külső körülmények...
A terápia két oldala
Amikor 8 évesen elhatároztam, hogy pszichológus leszek, akkor úgy képzeltem, hogy az emberek azért fognak nekem fizetni, hogy jártassam a számat, ami akkoriban a legkedveltebb hobbim volt, és hát ismerjük a mondást, miszerint válassz olyan munkát amit szeretsz és egy napot sem kell majd dolgoznod.
Persze azóta rájöttem, hogy több sebből vérzett ez az elképzelés, mert itt...
Utolsó kommentek